העז במשק החקלאי נחלבת פעמיים ביום ונותנת בממוצע שלושה ליטרים חלב ליום.

בחודש השביעי לתחלובה העזים נכנסות להריון, לרוב באופן  טבעי, שלושה חודשים הן נחלבות כאשר ההריון נמוך ואז "מייבשים"  אותן , כלומר מפסיקים לחלוב בהדרגה. העז יבשה כחודש וחצי לפני ההמלטה.חלב עזים קל לעיכול יחסית לחלב בקר, הודות לקוטר הקטן של כדוריות השומן שלו ולעובדה שהן נפרדות מהחלב בקושי.

 

בזמן העיכול פועלים עליהן האנזימים ביתר מהירות וקלות מאשר על חלב בקר.יתר על כן, תינוקות, אשר רגישים לחלב בקר, ברוב המקרים יכולים לעכל חלב עזים ללא תגובות אלרגיות. חלב עזים מכיל 3.4% שומן (לעומת 3.2% בחלב בקר ו-5.7% בחלב כבשים)

 

איך גדי נולד?

היריון של עז נמשך 5 חודשים ובכל המלטה נולדים שניים-שלושה גדיים. עונת ההמלטה הטבעית היא בין שיא החורף לאביב .. הגדי מקבל במשך שלושה ימים חלב-אם ראשוני המכונה "כולוסטרום". חלב זה מכיל את כל צרכי הגדי, כולל נוגדנים נגד המחלות הקיימות בעדר. לאחר שלושה ימים הגדי עובר בהדרגה לגמוע מ"מיינקת", שהיא מכשיר המספק תחליף חלב. לאחר כחודש הגדי עובר לאט לאט לאכול חציר ותערובת ולאחר כחודש וחצי הוא נגמל מחלב.

 

"זכר ונקבה ברא אותם"

הגדי והגדיה מתבגרים וב"נערותם" (בגיל שמונה חודשים) מכונים "צפיר" ו"צפירה". הצפירה ממליטה לראשונה כאשר  היא בת שנה.למן ההמלטה היא מכונה "עז" והזכר נקרא "תיש".איך מבדילים בין עז לתיש? לשניהם יש זקן וקרניים, אולם לתיש יש קרניים גדולות ומסולסלות יותר.כמו כן לתיש יש ריח חזק, שמגיע מבלוטת-ריח מתחת לזנב, בעזרתה הוא מזמין את הנקבות להזדווג עמו.ולבסוף, אפשר להציץ מלמטה ולראות את אברי המין השונים.

על חלב ועיזים